Czym jest tlenoterapia?

Tlen to najważniejszy pierwiastek życia. Dzięki niemu możliwa jest pełna odnowa naszego organizmu, która w naturalny sposób przyczynia się do całościowej regeneracji komórek. Tlenoterapia normobaryczna to innowacyjna metoda terapii, dzięki której dochodzi do zaawansowanego dotlenienia naszego organizmu już na poziomie komórkowym.
Podawanie czystego tlenu w stężeniu wyższym niż atmosferyczne, zapewnia szerokie spektrum zastosowania w lepszym funkcjonowaniu człowieka na co dzień.
Tlenoterapia dla zdrowia

POPRAWA KONDYCJI I OGÓLNEGO STANU ZDROWIA

jest w pełni możliwa, dzięki zwiększeniu wydolności fizycznej i psychicznej organizmu, poprawieniu zdolności do zapamiętywania oraz zwiększonej podaży składników odżywczych – nawet do odległych i niedotlenionych komórek ciała.

Medycyna estetyczna

ODMŁADZANIE I MEDYCYNA ESTETYCZNA

wykorzystują dobroczynny wpływ tlenoterapii, która działa stymulująco na komórki skóry – fibroblasty. Zabiegi w komorze normobarycznej pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, zapewniając większą elastyczność skóry.

Sport

SPORTOWA FORMA I REHABILITACJA

zawdzięczają tlenoterapii, przyspieszenie w regeneracji i rozwoju nowych naczyń krwionośnych, a także zahamowanie namnażania się bakterii beztlenowych, likwidację stanów zapalnych oraz zmniejszają czas gojenia się ran.

Dzieci

HOLISTYCZNE WSPARCIE DLA DZIECI

podczas sesji tlenoterapii zwiększa produkcję komórek macierzystych i erytrocytów oraz poprawia aktywność komórek kościotwórczych. Tlenoterapia jest też z powodzeniem wykorzystywana jako metoda wspierająca przy zaburzeniach nadpobudliwości ADHD, zespołu Aspergera oraz zespołu Downa.

Seniorów

ODNOWA DLA SENIORÓW

dzięki zabiegom w komorze normobarycznej, znacząco podnosi jakość życia i sprzyja regeneracji zniszczonych komórek systemu nerwowego oraz zwiększa dopływ tlenu do komórek mózgowych, co poprawia aktywność mózgu i spowalnia procesy demencji.

Długowieczność

DŁUGOWIECZNOŚĆ

Tlenoterapia normobaryczna nazywana jest receptą na długowieczność. Zwiększa dopływ tlenu do tkanek zarówno zdrowych, jak i tych objętych procesem chorobowym. Prawidłowy poziom dotlenienia organizmu sprzyja lepszemu życiu i stymuluje do regeneracji niedotlenione komórki naszego ciała.

Dlaczego komora normobaryczna
a nie hiperbaryczna?

Dotlenienie

dotlenienie

Proces autoregeneracji w ciele człowieka zachodzi dużo szybciej, kiedy panuje wokół dużo wyższe ciśnienie, umożliwiające lepsze dotlenienie wszystkich tkanek. Działamy na organizm ludzki całościowo, optymalizując parametry atmosfery i podwyższając w kabinie poziom tlenu o 40%, wodoru o 5% oraz dwutlenku węgla o 1,5-2%.

Odnowa

odnowa

Już podczas pierwszej sesji tlenoterapii możemy zauważyć znaczącą poprawę wydolności fizycznej i psychicznej. Seans w komorze normobarycznej jest w pełni bezpieczny i pacjent może przebywać w niej bez ograniczeń czasowych.

Komfort

komfort

Komora normobaryczna zapewnia pacjentowi komfortową przestrzeń relaksacyjną, w której znajdują się wygodne fotele, połączenie z siecią Wi-Fi, a także książki, czasopisma i gry planszowe dla dzieci i dorosłych.

Klinika Osteopatii i Fizjoterapii
REHAORTHOPEDICA

ul. Armii Krajowej 25, 30-150, Kraków

tel. 604 578 837
mail: recepcja@rehaorthopedica.pl

RehaOrtopedica logo
crossmenu