Działanie prozdrowotne

Tlenoterapia
dla zdrowia

Tlen jest niezbędnym pierwiastkiem do przeprowadzenia wszystkich procesów fizjologicznych, zachodzących w organizmie człowieka. Większość zaburzeń, chorób oraz infekcji wynika z niedoboru tlenu w komórkach. Tlenoterapia normobaryczna przede wszystkim redukuje niedotlenienie tkanek i aktywizuje uśpione komórki macierzyste, pobudzając je do działań naprawczych. Zabiegi w komorze normobarycznej zwiększają dopływ tlenu do tkanek zarówno zdrowych, jak i tych objętych procesem chorobowym.

  • Sesje tlenoterapii znajdują szerokie zastosowanie jako skuteczne wsparcie przy leczeniu demencji, astmy i innych chorób płuc, cukrzycy, anemii, alergii, bezsenności, przebytych udarów mózgu oraz chorób zapalnych i autoimmunologicznych.
  • Tlenoterapia przynosi spektakularne efekty terapeutyczne u dzieci w spektrum autyzmu oraz u seniorów chorych na Alzheimera. Dobroczynny wpływ tlenoterapii wykorzystywany jest w zaawansowanej rehabilitacji.
  • Zwiększa efekty leczenia pourazowego, wzmacnia regenerację tkanek oraz usprawnia proces gojenia się ran i oparzeń.

Terapia normobaryczna poprzez wysokie natlenienie komórek znacząco podnosi jakość życia. Poprawia mikrokrążenie w skórze oraz działa przeciwzapalnie. Dzięki skutecznemu nasyceniu tkanek tlenem, aktywizujemy nasze funkcje poznawcze, koncentrację, pamięć i zwiększamy wydolność fizyczną oraz psychiczną.

Jak tlenoterapia wpływa
na lepszy stan zdrowia?

Serce

Tlenoterapia całościowo wspiera i poprawia funkcjonowanie układu sercowo-oddechowego. Podwyższenie nasycenia tlenem tkanek mięśnia sercowego znacząco zmniejsza ryzyko arytmii i migotania przedsionków. Sesje w kabinie normobarycznej niwelują bóle wieńcowe i podnoszą aktywność antyoksydacyjnych enzymów w erytrocytach i surowicy krwi.

Leczenie

Warunki panujące w kabinie normobarycznej w bezpieczny, zaawansowany i nieinwazyjny sposób wspierają leczenie pacjentów z chorobami krążeniowymi, neurologicznymi, dermatologicznymi, ortopedycznymi i oddechowymi. Tlenoterapia znajduje również zastosowanie przy leczeniu cukrzycy, boreliozy oraz znacząco skraca czas rekonwalescencji po przebytych chorobach.

Profilaktyka

Regularne sesje tlenoterapii normobarycznej bezpośrednio wpływają na lepsze dotlenienie wszystkich komórek. Poprawiają kondycję psychiczną, fizyczną i skutecznie oczyszczają komórki z toksyn oraz metali ciężkich. Tlenoterapia efektywnie poprawia wydolność płuc, działa przeciwstarzeniowo, zapobiega rozwojowi wielu chorób zapalnych i cywilizacyjnych oraz degeneracji komórek.

Tlenoterapia

Dlaczego komora normobaryczna
a nie hiperbaryczna?

Dotlenienie

dotlenienie

Proces autoregeneracji w ciele człowieka zachodzi dużo szybciej, kiedy panuje wokół dużo wyższe ciśnienie, umożliwiające lepsze dotlenienie wszystkich tkanek. Działamy na organizm ludzki całościowo, optymalizując parametry atmosfery i podwyższając w kabinie poziom tlenu o 40%, wodoru o 5% oraz dwutlenku węgla o 1,5-2%.

Odnowa

odnowa

Już podczas pierwszej sesji tlenoterapii możemy zauważyć znaczącą poprawę wydolności fizycznej i psychicznej. Seans w komorze normobarycznej jest w pełni bezpieczny i pacjent może przebywać w niej bez ograniczeń czasowych.

Komfort

komfort

Komora normobaryczna zapewnia pacjentowi komfortową przestrzeń relaksacyjną, w której znajdują się wygodne fotele, połączenie z siecią Wi-Fi, a także książki, czasopisma i gry planszowe dla dzieci i dorosłych.

Klinika Osteopatii i Fizjoterapii
REHAORTHOPEDICA

ul. Armii Krajowej 25, 30-150, Kraków

tel. 604 578 837
mail: recepcja@rehaorthopedica.pl

RehaOrtopedica logo
crossmenu