Tlenoterapia
dla urody i młodości

Dobroczynny wpływ tlenoterapii znajduje praktyczne zastosowanie w medycynie estetycznej, dermatologii i kosmetologii. Skoncentrowany i podany pod wysokim ciśnieniem tlen spowalnia proces starzenia organizmu. Zwiększenie poziomu tlenu w komórkach, znajduje odzwierciedlenie w młodzieńczym i promiennym wyglądzie skóry. Regularne korzystanie z tlenoterapii zapewnia naturalne oczyszczenie z toksyn, przyspiesza przemianę materii i jest najlepszą receptą na zatrzymanie pięknej skóry na dłużej.

  • Komora normobaryczna nazywana jest „kapsułą młodości”. Terapia tlenem przyczynia się do pełnej odbudowy witalności i spalania tkanki tłuszczowej. Stymuluje również tworzenie się nowych naczyń krwionośnych oraz przyspiesza proces przemiany materii.
  • Tlenoterapia pobudza komórki skóry – fibroblasty, stymulując w ten sposób produkcję kolagenu i elastyny, które zapewniają elastyczność skóry.
  • Zapewniając odpowiedni poziom natlenowania organizmu, zwiększamy naturalne zdolności regeneracyjne skóry. Tlenoterapia znacząco skraca czas rekonwalescencji po zabiegach medycyny estetycznej, laseroterapii oraz chirurgii plastycznej. Sesje tlenoterapii zapewniają naturalne wsparcie w leczeniu stanów zapalnych, trądziku młodzieńczego, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, a także działają antybakteryjnie, zmniejszając ryzyko zakażenia skóry. Tlenoterapia zapewnia najlepszą profilaktykę zdrowotną i wyraźnie opóźnia proces starzenia.

Sesje tlenoterapii zapewniają naturalne wsparcie w leczeniu stanów zapalnych, trądziku młodzieńczego, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, a także działają antybakteryjnie, zmniejszając ryzyko zakażenia skóry. Tlenoterapia zapewnia najlepszą profilaktykę zdrowotną i wyraźnie opóźnia proces starzenia.

Jak tlenoterapia
wspiera urodę?

Odmładzanie

Wraz z wiekiem wyraźnie zmniejsza się naturalna produkcja kolagenu i elastyny, a nasza skóra traci jędrność i staje się mniej elastyczna. W czasie sesji w komorze normobarycznej aż ośmiokrotnie wzrasta liczba komórek macierzystych, które zapewniają pełną regenerację uszkodzonych tkanek i komórek. Tlenoterapia przyczynia się do produkcji kolagenu, przyspiesza odnowę skóry na wszystkich poziomach i sprzyja namnażaniu się skóry właściwej.

Cera

Normobaria zwiększa dopływ tlenu do naczyń włosowatych i wyraźnie przyczynia się do zmniejszania obrzęku na twarzy. Sesje tlenoterapii wspierają redukcję zmarszczek i w bezinwazyjny sposób zapobiegają powstawaniu nowych. Dostarczanie organizmowi większej ilości tlenu, dwutlenku węgla oraz wodoru przekłada się na poprawę krążenia, a co za tym idzie na zdrową i rozświetloną cerę.

Ciało

Sesje w komorze normobarycznej efektywnie odmładzają skórę, a także poprawiają jej ukrwienie i koloryt. Poprawa przepływu w mikrokrążeniu sprzyja uelastycznieniu naczynek krwionośnych i przeciwdziała ich pękaniu. Zwiększona ilość tlenu w niedotlenionych tkankach przyspiesza wzrost włókien kolagenowych, zapewnia jędrność, poprawia elastyczność, minimalizuje obrzęki i podrażnienia oraz przyspiesza wydalanie toksyn.

Dlaczego komora normobaryczna
a nie hiperbaryczna?

Dotlenienie

dotlenienie

Proces autoregeneracji w ciele człowieka zachodzi dużo szybciej, kiedy panuje wokół dużo wyższe ciśnienie, umożliwiające lepsze dotlenienie wszystkich tkanek. Działamy na organizm ludzki całościowo, optymalizując parametry atmosfery i podwyższając w kabinie poziom tlenu o 40%, wodoru o 5% oraz dwutlenku węgla o 1,5-2%.

Odnowa

odnowa

Już podczas pierwszej sesji tlenoterapii możemy zauważyć znaczącą poprawę wydolności fizycznej i psychicznej. Seans w komorze normobarycznej jest w pełni bezpieczny i pacjent może przebywać w niej bez ograniczeń czasowych.

Komfort

komfort

Komora normobaryczna zapewnia pacjentowi komfortową przestrzeń relaksacyjną, w której znajdują się wygodne fotele, połączenie z siecią Wi-Fi, a także książki, czasopisma i gry planszowe dla dzieci i dorosłych.

Klinika Osteopatii i Fizjoterapii
REHAORTHOPEDICA

ul. Armii Krajowej 25, 30-150, Kraków

tel. 604 578 837
mail: recepcja@rehaorthopedica.pl

RehaOrtopedica logo
crossmenu