Korzyści dla seniorów

Tlenoterapia
dla seniorów

Z wiekiem nasz organizm nie pracuje już tak, jak w okresie młodości. Terapia normobaryczna to idealne wsparcie dla osób starszych, które coraz częściej cierpią na zaburzenia układu krążenia, demencję, reumatyzm oraz wapnienie kości. Tlenoterapia wspiera procesy przeciwstarzeniowe, dzięki zwiększeniu ilości dostarczanego tlenu do komórek, tkanek i narządów w całym organizmie. Sesje tlenoterapii w bezpieczny sposób podnoszą jakość życia seniorów w codziennym funkcjonowaniu.

  • Podczas tlenoterapii następuje zwiększenie dopływu tlenu do komórek mózgowych, co poprawia aktywność mózgu i spowalnia procesy demencji.
  • Każda sesja w komorze normobarycznej przyczynia się do zwiększenia produkcji białych i czerwonych krwinek w organizmie, co przekłada się na wzmocnienie ciała i funkcji poznawczych.
  • Tlenoterapia zapewnia pełną odnowę organizmu oraz sprzyja leczeniu chorób naczyniowych i arytmii serca.

Sesje tlenowe przynoszą doskonałe efekty terapeutyczne dla starzejącego się organizmu, który wymaga pełnej regeneracji na poziomie komórkowym. Optymalne nasycenie tlenem pozwala na bardziej efektywne wchłanianie substancji odżywczych i witamin oraz przyczynia się do wzrostu białych krwinek, odpowiedzianych za zwalczanie wirusów i bakterii.

Jak tlenoterapia wspiera
zdrowie seniorów?

Reumatyzm

W komorze normobarycznej tlen w dużo większej ilości przedostaje się do organizmu i dochodzi nawet do najsłabiej ukrwionych miejsc. Tlenoterapia wspomaga prawidłowe krążenie, umożliwiając transport substancji odżywczych bezpośrednio do miejsc, w których znajduje się stan zapalny i wyraźnie zmniejsza dolegliwości bólowe. Dzięki sesjom tlenowym przyspieszony zostaje rozwój nowych naczyń krwionośnych oraz proces odbudowy komórek, odpowiedzialnych za prawidłowy stan kości.

Alzheimer

Terapia normobaryczna to nieinwazyjna i w pełni bezpieczną metoda wspierająca rehabilitację neurologiczną przy stopniowej degeneracji mózgu oraz ośrodkowego układu nerwowego. Sesje tlenoterapii skutecznie poprawiają przepływ w mikrokrążeniu mózgu, przyspieszają metabolizm w tkankach nerwowych oraz stymulują regenerację uszkodzeń w układzie nerwowym.

Demencja

Odbudowa połączeń między neuronami i stymulacja produkcji komórek macierzystych wymagają zwiększonego poziomu tlenu w organizmie. Tlenoterapia bezpośrednio przyczynia się do poprawy biologicznej kondycji mózgu i przyspiesza regenerację osłabionych połączeń neuronalnych. Sesje w komorze normobarycznej zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się układu nerwowego i pobudzają uśpione komórki, przywracając im właściwe funkcjonowanie.

Dlaczego komora normobaryczna
a nie hiperbaryczna?

Dotlenienie

dotlenienie

Proces autoregeneracji w ciele człowieka zachodzi dużo szybciej, kiedy panuje wokół dużo wyższe ciśnienie, umożliwiające lepsze dotlenienie wszystkich tkanek. Działamy na organizm ludzki całościowo, optymalizując parametry atmosfery i podwyższając w kabinie poziom tlenu o 40%, wodoru o 5% oraz dwutlenku węgla o 1,5-2%.

Odnowa

odnowa

Już podczas pierwszej sesji tlenoterapii możemy zauważyć znaczącą poprawę wydolności fizycznej i psychicznej. Seans w komorze normobarycznej jest w pełni bezpieczny i pacjent może przebywać w niej bez ograniczeń czasowych.

Komfort

komfort

Komora normobaryczna zapewnia pacjentowi komfortową przestrzeń relaksacyjną, w której znajdują się wygodne fotele, połączenie z siecią Wi-Fi, a także książki, czasopisma i gry planszowe dla dzieci i dorosłych.

Klinika Osteopatii i Fizjoterapii
REHAORTHOPEDICA

ul. Armii Krajowej 25, 30-150, Kraków

tel. 604 578 837
mail: recepcja@rehaorthopedica.pl

RehaOrtopedica logo
crossmenu