Korzyści dla dzieci

Tlenoterapia
dla dzieci

Tlenoterapia zapewnia dzieciom doskonałe wsparcie w prawidłowym rozwoju młodego organizmu. Podczas sesji w komorze normobarycznej zostaje zwiększona produkcja komórek macierzystych oraz w znaczący sposób poprawia się aktywność komórek kościotwórczych. Prawidłowe dotlenienie młodego organizmu przekłada się na zwiększenie wydolności fizycznej i psychicznej.

  • Tlenoterapia wzmacnia działanie układu immunologicznego i stanowi doskonałe uzupełnienie w leczeniu chorób autoimmunologicznych.
  • Sesje w komorze normobarycznej z powodzeniem wykorzystywane są przy leczeniu alergii, które niestety dotykają coraz większy odsetek populacji, w tym najmłodszych.
  • Tlenoterapia zapewnia optymalne dotlenienie komórek mózgowych i stymuluje prawidłowy rozwój oraz zwiększa poziom funkcji poznawczych i koncentracji u dzieci.

Terapia normobaryczna spektakularnie poprawia codzienne funkcjonowanie dzieci, znajdujących się spektrum autyzmu. Dzięki badaniom prowadzonym nad układem nerwowym wiemy, że odpowiednie dotlenienie komórek mózgowych podczas zabiegów w komorze normobarycznej, przekłada się na regenerację zniszczonych komórek systemu nerwowego, zmniejsza stres oksydacyjny i zwiększa produkcję komórek macierzystych.

Jak tlenoterapia wspiera
rozwój dzieci?

Alergia

Tlenoterapia stanowi doskonałe uzupełnienie leczenia farmakologicznego. Dostarczenie do organizmu powietrza o wyższym stężeniu tlenu wyraźnie zwiększa rozpuszczalność tlenu w osoczu i pozwala oczyścić organizm z metali ciężkich oraz toksyn. Zahamowanie namnażania się bakterii beztlenowych likwiduje stany zapalne oraz zmniejsza obrzęki i zaczerwienienia, charakterystyczne dla reakcji alergicznych i atopowego zapalenia skóry.

Zespół Downa

Zabiegi w komorze normobarycznej przyczyniają się do zwiększenia przepływu krwi w mózgu i sprzyjają mobilizacji komórek macierzystych szpiku kostnego do samoleczenia u dzieci z mutacją chromosomu T21. Podanie tlenu pod zwiększonym ciśnieniem wspiera funkcje mitochondriów i wspomaga pracę całego układu nerwowego. Tlenoterapia widocznie zmniejsza stres oksydacyjny i wspomaga układ pokarmowy.

ADHD

Zabiegi tlenoterapii w komorze normobarycznej są doskonałym wsparciem przy leczeniu nadpobudliwości psychoruchowej. Tlenoterapia umożliwia odpowiednie dotlenienie uszkodzonych tkanek mózgowych i ożywia uśpione komórki nerwowe. Optymalne pobudzenie pracy układu nerwowego, przyczynia się do znaczącej poprawy jakości życia dzieci z ADHD.

Dlaczego komora normobaryczna
a nie hiperbaryczna?

Dotlenienie

dotlenienie

Proces autoregeneracji w ciele człowieka zachodzi dużo szybciej, kiedy panuje wokół dużo wyższe ciśnienie, umożliwiające lepsze dotlenienie wszystkich tkanek. Działamy na organizm ludzki całościowo, optymalizując parametry atmosfery i podwyższając w kabinie poziom tlenu o 40%, wodoru o 5% oraz dwutlenku węgla o 1,5-2%.

Odnowa

odnowa

Już podczas pierwszej sesji tlenoterapii możemy zauważyć znaczącą poprawę wydolności fizycznej i psychicznej. Seans w komorze normobarycznej jest w pełni bezpieczny i pacjent może przebywać w niej bez ograniczeń czasowych.

Komfort

komfort

Komora normobaryczna zapewnia pacjentowi komfortową przestrzeń relaksacyjną, w której znajdują się wygodne fotele, połączenie z siecią Wi-Fi, a także książki, czasopisma i gry planszowe dla dzieci i dorosłych.

Klinika Osteopatii i Fizjoterapii
REHAORTHOPEDICA

ul. Armii Krajowej 25, 30-150, Kraków

tel. 604 578 837
mail: recepcja@rehaorthopedica.pl

RehaOrtopedica logo
crossmenu