Komora normobarycznaKomora normobaryczna

komora
normobaryczna

Warunki atmosferyczne panujące na Ziemi znacząco się pogorszyły w ostatnich dekadach, a niedobór najważniejszych pierwiastków w atmosferze przekłada się na zmniejszoną podaż tlenu i dwutlenku węgla do naszego organizmu.

Smog oraz globalne zanieczyszczenie powietrza sprawiają, że obecność dwutlenku węgla w atmosferze jest niewystarczająca, aby zapewnić optymalne warunki dla człowieka.

  • W czasie sesji tlenoterapii w komorze ciśnienie utrzymywane jest na stałym poziomie 1500 hPa. Stężenie tlenu zostaje podwyższone nawet o 40%, dzięki czemu tlen może dotrzeć do tkanek i komórek, które bardzo często są nieodpowiednio dotlenione w normalnych warunkach.
  • Dwutlenek węgla w komorze waha się od 0,5% aż do 2%, dzięki czemu efektywnie ułatwia przyswajanie tlenu przez wszystkie komórki naszego organizmu.
  • Zwiększenie zawartości wodoru do około 0,5% zwiększa produkcję komórek macierzystych, zwalcza wolne rodniki i znacząco spowalnia procesy starzenia się całego organizmu.

Dzięki warunkom panującym w kapsule normobarycznej, możemy zapewnić najbardziej sprzyjające człowiekowi ciśnienie atmosferyczne, które przekłada się na ogólną poprawę kondycji zdrowotnej oraz długowieczność.

Poznaj korzyści
tlenoterapii w komorze
normobarycznej!

Bezpieczeństwo

Komora normobaryczna jest w pełni zabezpieczona przez trzy automatyczne systemy bezpieczeństwa, chroniące przed nieplanowanym wzrostem ciśnienia.

Przestrzeń

Sesje tlenoterapii w kapsule normobarycznej odbywają się w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni, która sprzyja odnowie i relaksowi. Do dyspozycji Klientów są nowoczesne i wygodne fotele, a także dostęp do Wi-Fi, książek, gier planszowych oraz czasopism.

Zdrowie

W komorze normobarycznej, gdzie panuje dużo wyższe ciśnienie, proces odnowy komórek naszego ciała zachodzi znacznie szybciej. Dobroczynny wpływ tlenoterapii w pełni zwiększa psychiczną i fizyczną wydolność organizmu oraz usprawnia działania wszystkich organów.

Komora normobarycznaKomora normobaryczna

Dlaczego komora normobaryczna
a nie hiperbaryczna?

Dotlenienie

dotlenienie

Proces autoregeneracji w ciele człowieka zachodzi dużo szybciej, kiedy panuje wokół dużo wyższe ciśnienie, umożliwiające lepsze dotlenienie wszystkich tkanek. Działamy na organizm ludzki całościowo, optymalizując parametry atmosfery i podwyższając w kabinie poziom tlenu o 40%, wodoru o 5% oraz dwutlenku węgla o 1,5-2%.

Odnowa

odnowa

Już podczas pierwszej sesji tlenoterapii możemy zauważyć znaczącą poprawę wydolności fizycznej i psychicznej. Seans w komorze normobarycznej jest w pełni bezpieczny i pacjent może przebywać w niej bez ograniczeń czasowych.

Komfort

komfort

Komora normobaryczna zapewnia pacjentowi komfortową przestrzeń relaksacyjną, w której znajdują się wygodne fotele, połączenie z siecią Wi-Fi, a także książki, czasopisma i gry planszowe dla dzieci i dorosłych.

Klinika Osteopatii i Fizjoterapii
REHAORTHOPEDICA

ul. Armii Krajowej 25, 30-150, Kraków

tel. 604 578 837
mail: recepcja@rehaorthopedica.pl

RehaOrtopedica logo
crossmenu